Fun – Lajmi.net

Aktuale

Kështu e “çmendin” Prishtinën, për një syneti (Foto/Video)

Omer Bullaku, është shoqëruar në një mënyrë prej të veçantave për tu bërë synet këto ditë në Prishtinë....

16 June, 2015 Lexo më shumë

Pas këtij videoklipi nuk do të doni t’i shijoni bananet

Qysh si fëmijë jemi mësuar ti dëgjojmë prindërit, duke na thënë se duhet të hamë sa më shumë pemë dhe perime. Ndoshta disa prej pemëve nuk i duam, por sigurisht se ka prej tyre që i preferojmë shumë....

15 June, 2015 Lexo më shumë

Letra e gruas që u nga bashkëshorti i varur nga pornografia

E përditshmja angleze “TheGuardian”, ka botuar letrën e një gruaje të cilën ia kishte shkruar ish-bashkëshortit të saj, pasi varësia ndaj pornografisë kishte shkatërruar martesën e tyre....

15 June, 2015 Lexo më shumë

Fshati i vjetër gjashtë shekullor shqiptarë në mes të Turqisë (Foto)

Edhe pse ka shumë tregime lidhur me origjinën e emrit, çdo tregim lidhet me “shqiptarët”. Arnavutkoy në Stamboll, ruan kornizat e lagjes si ato të shekujve më parë, dhe vetë forma mistike tregon për vjetërsinë e kësaj lagjeje....

15 June, 2015 Lexo më shumë

Ndërton bunkerin luksoz për strehim në rast apokalipsi

Bunkeri do të jetë një koleksion luksoz pishinash, teatresh, palestrash, restorantesh, apartamentesh dhe shërbimi helikopterik....

15 June, 2015 Lexo më shumë

Me penis të transplantuar lë shtatzënë të dashurën

E dashura e një mashkulli i cili është personi i parë në botë që me sukses i është kryer transplanti i penisit të një dhuruesi të vdekur, ka pranuar se është shtatzënë. ...

15 June, 2015 Lexo më shumë

Ky fëmijë sot është politikan shumë i njohur! (Foto)

Fotografia e këtij fëmije do t’iu lë pa frymë, pasi ai sot është një politikan i rangut të lartë. Ai përfaqëson politikën e jashtme të një shteti fqinj, dhe gjatë karrierës së tij politike u mor dhe vazhdon të merret edhe me Kosovën. ...

15 June, 2015 Lexo më shumë

Skenë e pabesueshme e një aksidenti në komunikacion (Video)

Sigurisht se keni dëgjuar për “testin e famshëm të drerëve verior”... Fjala është për një manovër automobilistike e cila zakonisht bëhet kur në rrugë ju shfaqet një dre, i cili shpesh detyron shoferin të bëj kthesa të papritura dhe aspak të këndshme, që për banorët e pjesës veriore të Evropës është diçka normale, transmeton lajmi.net....

15 June, 2015 Lexo më shumë

Fenomene mjekësore që askush nuk mund ti shpjegoj

Edhe pse mund të tingëllojë si diçka e pabesueshme që një i rritur mund të ketë tri këmbë, apo një vajzë të ecë me gjunjë të kthyer mbrapsht, njerëz të tillë me të vërtetë kanë ekzistuar. Dhe ata kanë dhënë gjithçka nga vetja vetëm dhe vetëm që të jenë të pavarur....

15 June, 2015 Lexo më shumë

Roboti “Philae” në hapësirë akoma gjallë : “Mirëdita tokë, më dëgjoni?”

Pas uljes së robotit “Philae” në Kometen 67P/Churyumov–Gerasimenko, shkencëtarët kishin humbur sinjalet, duke menduar që ky robot kishte humbur diku!...

14 June, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO