Të Infektuar: 41.299

Të Shëruar: 26.453

Të Vdekur: 1.062

Formacionet zyrtare: Roma – Parma

14:11 | 22 Nentor 2020

Sot (e diele) do zhvillohet ndeshja mes Romës dhe Parmas, e vlefshme për xhiron e tetë të Seria A.

Vendasit janë më mungesa të shumta shkaku i rasteve me COVID-19 në skuadër dhe disa prej tyre të lënduar, shkruan lajmi.net.

Ndërsa, Parma nuk ka humbur në katër xhirot e fundit dhe synon këtë seri.

Formacionet zyrtare:

Roma: Mirante, Mancini, Cristante, Ibanez, Karsodrp, Villar, Veretout, Spinazzola, Pedro, Mkhitaryan, Mayoral.

Parma: Sepe, Pezzella, Gagliolo, Grassi, Cyprien, Sohm, Alves, Osorio, Gervinho, Kucka, Inglese.

Ndeshja nis në ora 15:00./Lajmi.net/