Formacionet zyrtare: Reims – PSG, Messi në stol, Mbappe dhe Neymar titullarë

PSG e zhvillon xhiron e katërt në udhëtim të Reims.

Sport

29/08/2021 19:58

“Parisienët” për herë të parë këtë edicion do kenë yllin  Lionel Messi që nis nga stoli, derisa sulmues Kylian Mbappe është nga minuta e parë pranë Neymar dhe Angel di Maria, shkruan lajmi.net.

Nga ana tjetër, te Reims, mesfushori kosovar, Valon Berisha e nis gjithashtu nga stoli.

Formacionet zyrtare:

Reims: Rajkovic; Abdelhamid, Cassama, Faes, Foket, Gravillon, Kebbal, Loby, Mbuku, Munetsi, Toure

PSG: Navas; Hakimi, Marquinhos, Kehrer, Diallo; Verratti, Gueye, Wijnaldum; Di Maria, Mbappé, Neymar

Përballja nis në ora 20:45./Lajmi.net/