Formacionet zyrtare: Empoli – Roma

Sport

23/01/2022 17:16

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Empoli – Roma.

Skuadra e Romës luan në udhëtim kundër Empolit, në kërkim të tri pikëve në Serie A, shkruan lajmi.net.

Lojtarët e Mourinho shihen si favoritët për tri pikët në këtë ndeshje të fundit para pauzës së kombëtarëve.

Ndeshja mes Empoli dhe Roma luhet me fillim nga ora 18:00.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell formacionet zyrtare për këtë ndeshje. 

Empoli: Vicario; Fiamozzi, Ismajli, Tonelli, Marchizza; Zurkowski, Ricci, Bandinelli; Bajrami; Henderson, Pinamonti

Roma: Rui Patricio; Mancini, Smalling, Ibanez; Karsdorp, Cristante, Oliveira, Mkhitaryan, Maitland-Niles; Zaniolo, Abraham/Lajmi.net/