Eurosport: Nëse Mbappe largohet, Richarlison kalon te PSG

Real Madrid ka bërë bujë në media pas ofertës 160 milionëshe drejtuar PSG-së për Kylian Mbappe.

Sport

25/08/2021 15:48

Pavarësisht që thuhet se oferta është refuzuar, dy skuadrat mbesin në negociata dhe ekziston mundësia që marrëveshja të arrihet brenda kësaj javë, transmeton lajmi.net.

PSG ka gjetur edhe pasuesin e francezit, ngase veçse ka kontaktuar yllin e Evertonit, Richarlison.

Eurosport raporton se në rast që Mbappe largohet, PSG me të gjitha forcat do provojë transferimin e brazilianit.

Me largimin e Carlo Ancelottit nga Everton, Richarlison është duke kaluar largimin dhe ka pasur raportime që mund t’i bashkohet Realit.

Pavarësisht që është i hapur të ribashkohet me Ancelottin në “Santiago Bernabeu”, Richarlison nuk do hedhtë poshtë mundësinë e kalimit në “Parkun e Princave” gjithashtu.

Sipas këtij raporti, përfaqësuesit e Richarlison janë duke ndjekur lidhjet e fundit nga afër dhe gjithçka mund të mbyllet këtë javë.

Kuptohet, gjithçka varet nga PSG, që duhet të vendosin nëse do e shesin Mbappe këtë edicion, apo do e humbin vitin tjetër si agjentë të lirë, ngase francezi ia ka kumtuar lajmin se nuk rinovon pavarësisht ofertave./Lajmi.net/