E trishtë: Ish-trajneri dhe ish-futbollisti argjentinas vdes nga një virus i panjohur

Ish-futbollisti argjentinas dhe tani trajneri, Javier Yacuzzi, vdiq në Meksikë, ku punonte, pasi u infektua me një virus. 43-vjeçari lindi në San Nicolás, ku filloi karrierën e tij në Platense, njoftojnë mediat lokale, transmeton lajmi.net. Ai më pas luajti për Tigre, Gimnasia, Tiro Federal, Arsenal de Sarandy, Tijuana, Huaracan, Rosario, Mbrojtjes dhe Drejtësi, Gjeneral Rojo,…

Sport

30/05/2023 10:04

Ish-futbollisti argjentinas dhe tani trajneri, Javier Yacuzzi, vdiq në Meksikë, ku punonte, pasi u infektua me një virus.

43-vjeçari lindi në San Nicolás, ku filloi karrierën e tij në Platense, njoftojnë mediat lokale, transmeton lajmi.net.

Ai më pas luajti për Tigre, Gimnasia, Tiro Federal, Arsenal de Sarandy, Tijuana, Huaracan, Rosario, Mbrojtjes dhe Drejtësi, Gjeneral Rojo, Matienzo dhe Club Somisa, përpara se të përfundonte karrierën e tij.

Filloi menjëherë trajnerin dhe filloi punën e tij të parë në ekipin Defensa dhe Justicia, ku menaxhoi rezervat, dhe më pas mori një ofertë për t’u bërë asistent në Queretaro nga Meksika, të cilën e pranoi me lehtësi.

Ajo që ai nuk mund ta dinte është se ky klub dhe Meksika për fat të keq do të jenë ndalesa e tij e fundit, pasi ai u infektua me një virus, i cili ishte fatal për të./Lajmi.net/