E papritur, ish ylli i Arsenalit drejtë kalimit te Newcastle United

10:01 | 20 Tetor 2021

Newcastle United është duke shikuar mundësinë për të bërë ofertë për ish mesfushorin e Arsenalit, Mesut Ozil, që tani është te Fenerbahce.

Gjermani ishte ndër lojtarët më kreativë në Evropë edhe pse viteve të fundit ka humbur formën, transmeton lajmi.net.

Ozil u largua nga Arsenal për t’iu bashkuar Fenerbahce si agjent i lirë, por tani është ‘shënjestër’ e Newcastle Unitedit.

Gazetari Ekrem Konur, raporton se sheikët e Newcastle janë duke shikuar mundësitë për të nënshkruar me Atalay Bayindir (portierin) dhe Ozilin që është kapiten i skuadrës.

Ende nuk dihet nëse Ozil është i hapur për rikthimin në Premierligë, ngase e ka thënë më herët se Fenerbahce është klubi i ëndrrave./Lajmi.net/