Dzeko për ‘dopietën’ ndaj Shakhtarit: Kjo është ajo për të cilën klubi më transferoi

9:21 | 25 Nentor 2021

Edin Dzeko siguron që dopieta e tij në Ligën e Kampionëve për të mposhtur Shakhtar Donetsk është ‘ajo për të cilën Interi më nënshkroi’, duke e çuar numrin e tij evropian në 50.

Bomberi boshnjak ishte në shënjestër dy herë për të thyer përfundimisht ukrainasit në San Siro, një rezultat 2-0 duke i vendosur ata në prag të një vendi në raundin e 16-të.

“Kjo është ajo për të cilën Interi më nënshkroi dhe unë po përpiqem të jap kontributin tim”, tha Dzeko për ‘Sky Sport Italia’.

“Ne bëmë shumë gabime në pjesën e parë dhe portieri i tyre bëri shumë mirë gjithashtu. Duhet durim në këtë nivel, ne mbajtëm portën e pastër dhe shënuam dy herë në pjesën e dytë. Shpresojmë se kjo do të jetë e mjaftueshme.”

Ky ishte goli i 50-të i Dzekos në garat e UEFA-s dhe ai u shpall lojtari i ndeshjes.

“Këto janë tre pika themelore dhe tani jemi afër objektivit tonë. Pjesa e parë u duk sikur goli ishte i mallkuar, topi thjesht nuk donte të hynte, ne patëm dy gola të anuluar. Fatmirësisht ia dolëm në fund.

“Trajneri na tha në pjesën e parë që të vazhdojmë kështu”, u shpreh sulmuesi boshnjak pas ndeshjes. /Lajmi.net/