Të Infektuar: 1147

Të Shëruar: 874

Të Vdekur: 30

Distria Krasniqi mposht kinezen Li, kalon në gjysmëfinale të Budapest GP

14:12 | 12 Korrik 2019

Distria Krasniqi është xhudistja e tretë kosovare që kalon në gjysmëfinale të Grand Prix Budapest.

Krasniqi po garon në kategorinë deri në 48 kilogramë, ku është kualifikuar në mesin e katër më të mirave (Majlinda dhe Nora kanë siguruar gjysmëfinalet në kategoritë përkatese), shkruan lajmi.net.

Distria deri në gjysmëfinale shkon vetëm me dy lufta, pasi raundin e parë e kishte kaluar pa duel, kurse në raundin e dytë ka mposhtur rusen Giliazova.

Në çerekfinale Krasniqi triumfoi me IPPON, pas tri ndëshkimeve të kinezes e cila shmangte duelet.

Distria në gjysmëfinale do të përballet me spanjollen Julia Figueroa. /Lajmi.net/