Dënohet lojtari sepse hëngri shumë bukë

Një ditët e sotme mjafton një panine e tepërt për të mos qenë në peshën ideale! Ose të paktën, mjafton për të shkelur rregullat e klubit.

Sport

01/10/2015 23:18

Melvyn Lorenzen, talenti premtues i Werder Bremen, është pezulluar sepse nuk ka respektuar dietën e klubit.

Në ditën e ndeshjes së ekipeve U-23, ndaj Thërningen, Melvyn nuk ka udhëtuar me shokët pasi është lënë në shtëpi nga trajneri.

Lorenzen është një nga talentet më të mëdha të sektorit të të rinjve të Werder, shkruan “Albeu.com”.

20-vjeçari ka luajtur 5 ndeshje në Bundesligë dhe shpesh herë merret në stol në skuadra e parë.