De Biasi, vetëm një pikë si shqiptar

Gianni De Biasi, nuk ka pasur aspak rezultate të mira me Kombëtaren e Shqipërisë, prej kur e mori pasaportën shqiptare.

Sport

10/10/2015 21:10

Që nga 10 qershori i këtij viti kur edhe e mori shtetësin shqiptare, e deri në përballjen me Serbinë, De Biasi e ka drejtuar Kombëtaren në katër ndeshje, tri eliminatore dhe një miqësore.

Nga tri ndeshjet kualifikuese për në Europian, De Biasi e ka marrë vetëm një pikë ndaj Danimarkës, ndërsa ka pësuar humbje nga Portugalia dhe Serbia në ‘Elbasan Arena’.

Të vetmen fitore e ka rritur në miqësoren ndaj Francës, me rezultatin 1:0.