Daimler lejohet të testojë automjete autonome në Pekin – Lajmi.net
Daimler lejohet të testojë automjete autonome në Pekin
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 20:45, 6 July 2018
Daimler është kompania e parë ndërkombëtare për të testuar automjete autonome në Kinë.

Në të ardhmen, Daimler do të jetë në gjendje të provojë makinat autonome të makinës në rrugët e kryeqytetit kinez Pekin, transmeton lajmi.net.

Niveli 4 është niveli i dytë më i lartë i makinës autonome. Për provën në Pekin , dy MPV të klasës V janë të pajisura dhe të etiketuara posaçërisht.

Bashkëpunimi me Baidu
Daimler po bashkëpunon në testin rrugor me konkurrentin kinez Google Baidu dhe platformën kërkimore “Apollo Open Source “. Baidu po studion intensivisht makina vetëlëvizëse dhe ka bashkëpunuar për disa vite me fabrikën e makinerisë në Shtutgart në tema të tjera. Daimler operon qendrën e vet kërkimore dhe të zhvillimit për Mercedes-Benz në Pekin . /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO