Të Infektuar: 224

Të Shëruar: 37

Të Vdekur: 6

Chelsea në telashe – Kante dhe Pulisic përballen me lëndime

23:50 | 21 Shkurt 2020

N’Golo Kante dhe Christian Pulisic janë dy lojtarët që po shkaktojnë kokëçarje për Frank Lampard.

Kante prite të mungojë deri në tri javë si pasojë e një lëndimi të pësuar, kurse për Pulisic nuk ka akoma ndonjë datë të përafërt se kur mund të kthehet.

Këto detaje i ka bërë të ditura Frank Lampard, në konferencën për shtyp para ndeshjes së vikendit në Premierligë.

“N’Golo nuk është i gatshëm, ka problem muskulor. Ngjashëm me atë të Arsenal. Shpresojmë të jetë tri javë mungesë” ka thënë Lampard, transmeton lajmi.net.

“Pulisic nuk është i gatshëm. Nuk ka ndonjë datë. Lëndim i vështirë” ka shtuar trajneri.

Kante lëndohej në ndeshjen kundër Manchester United, ku luajti vetëm për 12 minuta, para se të nisej drejt dhomave të zhveshjes. /Lajmi.net/