Chelsea në çerekfinale, “thyhet muri i verdhë” i Dortmundit

Skuadra e Chelseat është kualifikuar në raundin tjetër të UEFA Champions League pasi mposhti 2 me 0 kundërshtarët nga Gjermania, Borussia Dortmund. Blutë e Londrës shënuan nga një gol në secilën pjesë të lojës. Fillimisht golin e parë në këtë ndeshje e shënoi sulmuesi anglez, Raheem Sterling në minutën e 43’të, shkruan Lajmi.net Në pjesën…

07/03/2023 23:07

Skuadra e Chelseat është kualifikuar në raundin tjetër të UEFA Champions League pasi mposhti 2 me 0 kundërshtarët nga Gjermania, Borussia Dortmund.

Blutë e Londrës shënuan nga një gol në secilën pjesë të lojës. Fillimisht golin e parë në këtë ndeshje e shënoi sulmuesi anglez, Raheem Sterling në minutën e 43’të, shkruan Lajmi.net

Në pjesën e dytë, ekipi i Graham Potter fitoi një penallti, kurse në gol pas tentimit të dytë e realizoi sulmuesi gjerman, Kai Havertz në minutën e 53’të.

Kujtojmë që ndeshja e parë në ‘Iduna Park’ ishte mbyllur me rezultatin minimal 1 me 0 në të mirë të ekipit të Dortmund (2-1 rezultati i përgjithshëm).

Chelsea bëhet ekipi i dytë që shkon në çerekfinale, pas skaudrës nga Portugalia, Benfica  – e cila eliminoi Club Brugge./Lajmi.net/