Chelsea dhe Tottenham rivalizojnë Man Cityn për kartonin e Cucurella

Lojtari spanjoll, Marc Cucurella është në radarin e gjigantëve të Premier League.

Sport

09/06/2022 15:36

Mbrojtësi i majtë ka shkëlqyer me fanellën e skuadrës së Brighton dhe vlera e tij është rritur në treg.

Skuadra e Manchester City është vënë fuqishëm pas tij, por në garë janë afruar edhe Tottenham e Chelsea, përcjell lajmi.net.

23 vjeçari është produkt i akademisë së Barcelonës, por ka gjetur shkëlqimin e tij vetëm pasi kaloi në Angli.

Brighton pritet të kërkojnë deri në 40 milionë euro për të lëshuar kartonin e mbrojtësit të majtë.

Mbetet të shihet kush nga tri skuadrat do të bëjë ofertën më të mirë për spanjollin. /Lajmi.net/