Çfarë momenti për lojtarin italian, shënon gol në debutim ndaj Anglisë

Kombëtarja e Italisë ka shënuar gol ndaj Anglisë për ta ngushtuar epërsinë e mysafirëve në 1 me 2, në ndeshjen e vlefshme për para-kualifikimeve të Euro 2024. Golin për italianët e shënoi Mateo Retegui në minutën e 56’të, shkruan Lajmi.net 23-vjeçari u ftua për herë të parë nga trajneri Roberto Manicni dhe plotësoi ëndrrën e…

Sport

23/03/2023 22:08

Kombëtarja e Italisë ka shënuar gol ndaj Anglisë për ta ngushtuar epërsinë e mysafirëve në 1 me 2, në ndeshjen e vlefshme për para-kualifikimeve të Euro 2024.

Golin për italianët e shënoi Mateo Retegui në minutën e 56’të, shkruan Lajmi.net

23-vjeçari u ftua për herë të parë nga trajneri Roberto Manicni dhe plotësoi ëndrrën e tij duke shënuar gol në debutim.

Futbollisti luan te skuadra nga Argjentina, Club Atletico Tigre, ku në tetë ndeshje ka shënuar gjashtë gola./Lajmi.net/