Ceferin thumbon Juven, Barçën dhe Realin: Qëndrimi i tyre është i papranueshëm për botën e futbollit

10:06 | 29 Maj 2021

Presidenti i UEFA-së, Aleksander Ceferin edhe njëherë ka dalë në sulm të tre klubeve që mbesin pro krijimit të një Superlige.

Aleksander Ceferin është rikthyer në retorikën e ashpër ndaj Barcelonës, Real Madridit dhe Juventusit për projektin e tyre të Superligës.

Më herët edhe presidenti i La Ligas, Javier Tebas, deklaroi se të tre klubet mund të përjashtohen nga UEFA, gjë që shkaktoi reagime në Spanjë, pasi sipas gazetarëve spanjollë, ai është president i të gjitha klubeve spanjolle dhe duhet t’i mbrojë ato.

Sipas “El Chiringuito”, Ceferin ka thumbuar prapë këto klube.

“Për të gjithë familjen e futbollit, sjellja dhe qëndrimi i tyre është i papranueshëm”, deklaroi Aleksander Ceferin./Lajmi.net/