Brighton 0-1 Liverpool, kjo është nota e Xherdan Shaqirit – Lajmi.net
Brighton 0-1 Liverpool, kjo është nota e Xherdan Shaqirit
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 18:16, 12 January 2019
Liverpooli ka arritur ta marrë një fitore të madhe në udhëtim te Brightoni me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të në Ligën Premier.

‘The Reds’ i janë rikthyer fitores pas humbjes në xhiron e fundit nga Manchester City me rezultat 2:1.

Ishte Mohamed Salah realizator i golit të fitores për Liverpool, që shënoi në minutën e 50’ nga penalltia.

Xherdan Shaqiri këtë ndeshje e nisi nga fillimi, duke u paraqitur për 72’ minuta.

Shaqiri, nga ‘Whoscored’ është notuar me notë 6.3 për paraqitjen ndaj Brighton.

Lojtari i ndeshjes ishte Mohamed Salah, me notë 8.0./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO