Bilbao e konfirmon aktivizimin e klauzolës së Kepas, portieri spanjoll drejt Chelsea – Lajmi.net
Bilbao e konfirmon aktivizimin e klauzolës së Kepas, portieri spanjoll drejt Chelsea
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliMerkatoSport 12:33, 8 August 2018
Kepa Arrizabalaga do të bëhet portieri më i shtrenjtë në histori të futbollit.

Skuadra e Athletico Bilbaos ka konfirmuar se është aktivizuar klauzola e portierit 23 vjeçar, i cili do t’i bashkohet Chelsea.

‘Blutë’ e Londrës janë pajtuar të paguajnë klauzolën prej 80 milionë euro për Kepan, që në ‘Stamford Bridge’ do të zëvendësojë Thibaut Courtois, që do t’i bashkohet Real Madridit.

Me këtë shumë të paguar për të, Kepa bëhet portieri më i shtrenjtë në histori të futbollit, duke lënë pas Alisson Beckerin, që këtë verë për 67 milionë euro u transferua nga Roma te Liverpool./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO