Bayerni pas Dembeles

Sport

15/05/2022 14:40

Bayern Munich janë vendosur pas anësorit të Barcelonës, Ousmane Dembele.

Dembele ka kontratë me Barçën deri në fund të këtij sezoni dhe rinovimi ende nuk është arritur.

Sipas ‘Sky Sports’, Bayerni kanë shfaqur interesim për transferimin e francezit, transmeton lajmi.net.

Kampionët e Bundesligës e kanë shtuar 24-vjeçarin në listën e tyre të dëshirave, ndërsa përgatiten për largimin e Robert Lewandowski.

Dembele mund t`i bashkohet ekipit gjerman si një transferim i lirë./Lajmi.net/