Barcelona arrin marrëveshje me mbrojtësin 31-vjeçar, transferimi i tij varet nga Fair-Play

Skuadra e Barcelonës është duke menduar për afatin e transferimeve që fillon qysh nga qershori, por klubi duhet të pres përgjigjen e UEFA-s për rregullin financiar. Sipas gazetarit Gerard Romero, klubi katalunas ka arritur marrëveshje me mbrojtësin 31-vjeçar, Inigo Martinez, përcjellë Lajmi.net Mbrojtësit spanjoll i skadon kontrata në qershor të këtij viti me klubin e…

Sport

21/03/2023 21:10

Skuadra e Barcelonës është duke menduar për afatin e transferimeve që fillon qysh nga qershori, por klubi duhet të pres përgjigjen e UEFA-s për rregullin financiar.

Sipas gazetarit Gerard Romero, klubi katalunas ka arritur marrëveshje me mbrojtësin 31-vjeçar, Inigo Martinez, përcjellë Lajmi.net

Mbrojtësit spanjoll i skadon kontrata në qershor të këtij viti me klubin e Athletic Club dhe duket se Barcelona është ëndrra e tij.

Gjatë këtij sezoni në La Liga, Martinez ka zhvilluar 12 ndeshje dhe ka shënuar një gol. Vlera e tij momentale sipas sajtit të njohur ‘transfermarkt’ shkon deri në 12 milionë euro./Lajmi.net/