Të Infektuar: 1052

Të Shëruar: 820

Të Vdekur: 30

‘Ballon d’Or’:  Mësohen gjysma e të nominuarve – publikohet edhe pesëshja e tretë, Cristiano në listë

18:49 | 21 Tetor 2019

Sot do të mësohen 30 emrat e nominuar në garën për ‘Topin e Artë’.

‘Ballon d’Or’ është trofeu individual me vlerën më të madhe në botën e futbollit, dhe sigurisht një ëndërr për të gjithë lojtarët.

Këtë trofe e kanë ‘privatizuar’ në vitet e fundit Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, deri sa serisë i dha fund Modric.

Deri më tani janë mësuar 15 nga 30 emrat e nominuar për këtë trofe. Më poshtë lajmi.net ua përcjell pesëshen e tretë të nominuar, ku përfshihet edhe Cristiano Ronaldo. /Lajmi.net/