Kriptovalutat – Lajmi.net

Aktuale

Facebook po punon në kripto-valutën e vet

Sipas një raporti të medias, Facebook vlerëson mundësitë e kripto-valutës së saj. ...

12 May, 2018 Lexo më shumë

10 mijë kartëmonedha të Bitcoin së shpejti në treg

Ditën e Enjte Singapori u bë vendi i parë në botë i cili hedh në qarkullim një kartëmonedhë bitcoin....

5 May, 2018 Lexo më shumë

Bitcoin po shkon drejt 10,000 $

Pas humbjeve masive në javët e fundit, çmimet e monedhave kriptoze po ngjiten në mënyrë të qëndrueshme. ...

26 April, 2018 Lexo më shumë

“Bitcoin është mashtrimi më i madh që është bërë ndonjëherë”

Ish-kreu i ofruesit të shërbimit të pagesave shkon në një koment mbi kripto-valute. ...

26 April, 2018 Lexo më shumë

“Bitcoin është më i madh se revolucioni industrial”

Tim Draper, i cili investoi herët në Tesla dhe Skype, beson se monedhat digjitale së shpejti do të zëvendësojnë paratë tradicionale. ...

25 April, 2018 Lexo më shumë

Bitcoin dhe kripto-valutat janë papritur në rritje përsëri

Pas një kohe kur kripto-valutat pësuan rënie, dhe më nuk flitej shumë për to, tashmë ato janë duke u ngritur përsëri në vlerat e tyre,....

13 April, 2018 Lexo më shumë

Bitcoin shënon rritje të jashtëzakonshme

Çmimi i valutës digjitale bitcoin sot ka shënuar ngritje prej 14 për qind, që paraqet vlerën më të madhe që nga 28 marsi. ...

12 April, 2018 Lexo më shumë

Kaq do kushtojë bitcoin pas një dekade

Sipas profesorit të Universitetit të Harvardit dhe ekonomistit Kenneth Rogoff, pas një dekade, Bitcoin ka shumë gjasa të ketë një vlerë shumë më të vogël seç mund të mendohet. ...

11 April, 2018 Lexo më shumë

Furnizuesi i Apple Foxconn krijon smartphonin i parë Blockchain

Foxconn do të ndërtojë smartphonein Blockchain të zhvilluar nga Sirin Labs, nga ndërmarrja zvicerano-izraelite. ...

6 April, 2018 Lexo më shumë

Këta janë dy politikanët të cilët kanë treguar se kanë investime në Bitcoin

Kripto-valutat çdo ditë e më shumë po përdoren në të gjithë botën dukë u cilësuar si e ardhmja e pagesave....

26 March, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO