Audi e-tron me pasqyre OLED brenda makinës – Lajmi.net
Audi e-tron me pasqyre OLED brenda makinës
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 23:40, 4 July 2018
Në varësi të situatës së ngasjes, perspektiva të ndryshme mbrapa shfaqen në ekranet në dyert e SUV elektrike të Audi.

Audi në Kopenhagë ka disa plane të brendshme për e-Tron. Në dyert janë ekranet asimetrike OLED , të cilat riprodhojnë imazhin e kamerave të montuara në e-tron jashtë në vend të pasqyrave anësore, transmeton lajmi.net.

Pasqyrë e pasme me zmadhim
Kamerat e pasme duhet të dorëzojnë “imazhe të përpunuara në mënyrë digjitale” tek OLEDs . Shoferi mund të zmadhojë dhe zvoglojë imazhin me prekje.

Audi ka reklamuar veturën e tij të parë elektrike për disa muaj. Modeli i prodhimit me një gamë prej 400 kilometrash do të lansohet në fund të vitit 2018. Çmimi duhet të jetë rreth 80,000 euro. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO