Apple dëshiron të sjellë më 2019 Mac Pro – Lajmi.net
Apple dëshiron të sjellë më 2019 Mac Pro
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 20:36, 6 April 2018
Përditësimi i Apple për procesorin me performancë të lartë Mac Pro po vjen. Sipas grupit, kërkohet një sistem modular.

Apple i befasoi të gjithë me një formë cilindrike, një në lapidar e Space Odyssey i Mac Pro. Vitin e kaluar, grupi njoftoi se donte të “rishqyrtojë plotësisht Mac Pro.” Ajo që do të dalë tashme e ndryshuar nuk do të vijë deri në vitin 2019.

Qëllimi është që të kemi një sistem modular, vazhdoi Boger . Ata duan të udhëhiqen nga rrjedha e punës së klientëve të tyre. Përveç kësaj, një ekip i brendshëm i veçantë ishte krijuar për t’u marrë me nevojat e grupit.

Mac Pro i ri mund të jetë ndër pajisjet e para të Apple që do të pajiset me procesorë të bazuar në ARM, sipas The Verge . Siç është njoftuar kohët e fundit, Apple dëshiron të thotë lamtumirë Intel. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO