Albina Kelmendi hap Qendër për persona me Sindromën Down dhe Autizëm, e quan “Duje”

“Duje” ishte kënga me të cilën Albina dhe Familja Kelmendi e përfaqësuan Shqipërinë në Eurovision. Pas këtij rrugëtimi, nisin projekte të tjera për këngëtaren, por jo në muzikë, shkruan lajmi.net. Bëhet fjalë për hapjen e Qendrës Rekreative për persona me Sindromën Down dhe Autizëm. Qendra mban emrin pikërisht të këngës përfaqësuese, “Duje”. Sot është përuruar…

ShowBiz

01/06/2023 14:45

“Duje” ishte kënga me të cilën Albina dhe Familja Kelmendi e përfaqësuan Shqipërinë në Eurovision.

Pas këtij rrugëtimi, nisin projekte të tjera për këngëtaren, por jo në muzikë, shkruan lajmi.net.

Bëhet fjalë për hapjen e Qendrës Rekreative për persona me Sindromën Down dhe Autizëm.

Qendra mban emrin pikërisht të këngës përfaqësuese, “Duje”.

Sot është përuruar hapja e kësaj qendre në Suharekë.

Këngëtarja për këtë e ka falenderuar bashkëshortin e saj njëherit edhe biznesmenin, Valon Vataj.

“DUJE do te jetoj gjithmone fale teje”, ka shkruar këngëtarja teksa ka etiketuar edhe bashkëshortin e saj./Lajmi.net/