AC Milan publikon listën e të ftuarve ndaj Portos

16:42 | 18 Tetor 2021

AC Milan në ndeshjen e radhës do këtë punë me gjigantin portuez, Porto, në kuadër të xhiros së tretë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

“Rossonerët” pas dy humbjeve radhazi në LK duan këndelljen dhe këtë synojnë ta arrijnë nesër mbrëma, shkruan lajmi.net.

Trajneri Stefano Pioli ka publikuar listën zyrtare të parapamë për ndeshjen e nesër, ku rikthehet Tiemoue Bakayoko, por jo edhe Ante Rebic.

Lista e të ftuarve të Milanit për ndeshjen ndaj Portos:

Portierë: Jungdal, Tatarusanu

Mbrojtës: Ballo-Toure, Calabria, Gabbia, Kalulu, Kjaer, Romagnoli, Tomori

Mesfushorë: Bakayoko, Bennacer, Krunic, Saelemaekers, Tonali

Sulmues: Giroud, Ibrahimovic, Leao, Maldini./Lajmi.net/