Abazi: Portugalinë e pret një atmosferë e nxehtë

17:57 | 7 Shtator 2015

Ish lojtari i Benfikas dhe skuadrave të tjera portugeze në vitet e 90-ta, Edmond Abazi ka folur për mediet portugeze lidhur me ndeshjen Shqipëri – Portugali.

Abazi ka thënë se luzitanët në “Elbasan Arsena” i pret një atmosferë e zjarrtë, transmeton GazetaOlle.com

“Shqiptarët do të kenë atmosferë me presion sportiv, normalisht si çdo tifozeri që bënë. E gjithë Shqipëria do ta përkrahë Kombëtaren e vet dhe atmosfera do të jetë e tensionuar, sidomos në 20 minutat e parë do të jetë një atmosferëshumë e tensionuar, paralajmëron Abazi në një intervistë për “Bola Branca” të Portugalisë