A duhet ta bëni update iPhone-n tuaj? – Lajmi.net
A duhet ta bëni update iPhone-n tuaj?
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 17:05, 11 April 2018
Versioni i ri i sistemit operativ të Apple iOS 11.3 po thyen ekranet e iPhone-ve si bashkë me to zemrat e përdoruesve të tyre.

Nëse keni një ekran të riparuar ose të ndërruar, versioni i ri IOS 11.3 do t’ua shukë telefonin deri sa të blini në ekran të licencuar nga Apple, raporton Metro.uk, transmeton Indeksonline.

E në vendet ku nuk ka dyqane të licencuara nga Apple, i bie që nuk ka shpëtim për iPhone-t që e kanë të ndërruar ekranin.

Kështu që kushdo që e ka të ndërruar ekranin më mirë të mos e bëjë update-at e reja ose versionin IOS 11.3

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO