8 njerëz simpatik me një ngjyrë unike të lëkurës

Çdo person ka karakteristikat e veta simpatike që i bëjnë ata unikë.

Fun

24/10/2020 18:55

Njerëzit e përshkruar më poshtë kanë tërhequr vëmendjen në të gjithë botën falë ngjyrës së tyre të pazakontë të lëkurës, transmeton lajmi.net.

Ata absolutisht nuk kanë turp për veçantinë e tyre dhe secili prej tyre është bërë një sensacion i vërtetë.

Connie Chiu

Connie Chiu lindi në Hong Kong dhe, si fëmija i katërt në një familje kineze, ajo ishte e vetmja që lindi me albinizëm. Pastaj Connie dhe familja e saj u transferuan në Suedi, ku ajo u rrit, duke studiuar arte liberale dhe gazetari.

Në moshën 24-vjeçare ajo filloi karrierën e saj të modelimit, dhe sot ajo është gjithashtu një këngëtare e xhazit, ajo shpesh është e ftuar për të performuar në ngjarje të mëdha dhe në klube të xhazit.

Nikia Phoenix

Modelja amerikane Nikia Phoenix dallon nga njerëzit e tjerë falë lëkurës së saj të errët, flokëve natyralë dhe njollave që mbulojnë tërë trupin e saj.

Pamja e pazakontë e zonjës së re u vu re nga një prej anëtarëve të kompanisë Alternative Apparel, e cila prodhon rroba të markës.

Stephen Thompson

Një djalë amerikan, Stephen Thompson, nuk e ëndërroi kurrë një karrierë modelizimi. Por një ditë, fati e shtyu atë të kontaktojë me një fotograf i cili u habit nga pamja e jashtëzakonshme e Stephen. Ai bëri disa fotografi dhe ato dolën në një revistë, dhe kështu filloi historia e suksesit të Thompson.

Winnie Harlow

Pamja e pazakontë e Winnie tërhoqi vëmendjen e Tyra Banks. Ajo pa llogarinë e saj në Instagram dhe e ftoi atë të marrë pjesë në sezonin e 21-të të America’s Next Top Model, në të cilën zonja e re zuri vendin e 5-të.

Ava Clarke

Ava Clarke është një albino afrikano-amerikane. Me flokët e saj bionde, sytë gjelbër-blu dhe buzët rozë, kjo vajzë pushtoi botën e modës: fotot e mrekullueshme tashmë janë shfaqur në faqet e revistave të modës si Vogue, Denim dhe VIP.

Khoudia Diop

Khoudia Diop është një vajzë 19-vjeçare senegaleze, e cila u vu re nga një agjenci dhe ofroi punë në biznesin e modelimit. Tani ajo ka pushtuar internetin me fotot e saj mahnitëse, të cilat i kanë sjellë asaj më shumë se 235 mijë ndjekës në Instagram.

Anastasia Zhidkova

Nastya Zhidkova, e cila quhet vajza më e bukur albino në botë, lindi në Rusi në vitin 1996. Kjo modele e re dhe e jashtëzakonshme ka ndryshuar fytyrën e modës dhe industrisë së bukurisë në Rusi. Nastya është gjithashtu një këngëtare e talentuar, e cila shpesh ndan punën e saj në YouTube.

Lola Chuil

Më shumë se 464 mijë njerëz ndjekin jetën e kësaj nxënëseje në Instagram (megjithëse ajo ka vetëm 39 postime!). Lola jeton në Los-Anxhelos, studion në shkollë të mesme dhe flet 8 gjuhë.

Ajo ka një formë bukurie shumë të pazakontë: lëkurë të zezë në qymyr dhe buzë elegante, hundë dhe sy, të cilat nganjëherë duken sikur janë pikturuar. /Lajmi.net/