10 transferimet që mund të ndodhin në janar

Afati kalimtar i janarit pritet të qartësojë të ardhmen e shumë lojtarëve të cilët pritet të ndërrojnë skuadrat e tyre përkatëse.

Sport

28/12/2014 09:16

Shumë lojtarë pritet të largohen nga klubet e tyre, por mëposhtë keni vetëm 10 emrat që mund të zyrtarizohen gjatë janarit.

Në mesin e lojtarëve që pritet të largohen nga skuadrat e tyre përkatëse, është edhe lojtari me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri.

Shaqiri nuk ka vend te skuadra e tij aktuale, Bayern Munich, dhe kështu pritet që të largohet në drejtim të Liverpoolit, United, Juventusit, Atletico Madridit apo Napolit.

Lista:

Joel Cambpell: Swansea, Stoke

Ron Vlaar: Man Utd, Arsenal

Petr Cech: Liverpool

Balotelli: Inter, Napoli

Berahino: Tottenham, Liverpool

Cerci: Inter, Milan

Khedira: Arsenal, Chelsea

Shaqiri: Liverpool, Juventus, United, Atletico Madrid, Napoli

Lavezzi: Inter, Napoli, Valencia

Strootman: Manchester United.