Zbulohet shkaku i masakrës në Vlorë/ Ja pse u vranë 8 njerëz – Lajmi.net
Zbulohet shkaku i masakrës në Vlorë/ Ja pse u vranë 8 njerëz
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 20:05, 10 August 2018
Autori i krimit
Kanë dalë të tjera detaje nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Resulaj të Vlorës, ku mbetën të vrarë 8 persona dhe 6 të tjerë të plagosur.

Burime nga policia bëjnë me dije për Syri.net se shkak për këtë ngjarje të rëndë është bërë një konflikt i vjetër që autori i ngjarjes dhe viktimat kishin me njëri-tjetrin. Raportohet se autori dhe viktimat ishin kushërinj të parë mes tyre.

Ndërkohë që policia vetëm pak çaste më parë ka marrë në pyetje prindërite autorit të cilët kanë konfirmuar se 24 vjeçari Ridvan Zykaj nuk ka probleme mendore, por në gjithë zonën ai njihet si person që merr drogë dhe lëndë të tjera narkotike.

Lexoni edhe:

Masakra e Vlorës/ Ja kush janë viktimat

Ky është 24 vjeçari që vrau 8 persona në Vlorë: Është i rrezikshëm… /FOTO

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO