Varrezat më të bukura në botë (Foto) – Lajmi.net
Varrezat më të bukura në botë (Foto)
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 17:04, 7 December 2017
varreza15
Varrezat nuk janë vende për t’u vizituar nga turistët, por ka nga ata që i pëlqejnë t’i shikojnë.

Për të interesuarit, një libër ka përmbledhur varrezat me panoramën më të bukur.

Është blogeri i udhëtimit Loren Rhoads ai që ka publikuar librin “199 varrezat që duhet të shikoni përpara se të vdisni”, duke treguar me detaje se çfarë i bën të veçanta këto varreza., percjell Top Channel.

Mes tyre është dhe varreza në Malin Koja të Japonisë, ku 10 000 fenerë ndriçojnë pyllin apo Varreza Kombëtare e Arlingtonit në ShBA, ku pemët e qershisë lulëzojnë në pranverë.

varreza1 varreza2 varreza4 varreza5 varreza8 varreza9 varreza15

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO