Valon Behrami te skuadra e njohur e Series A – Lajmi.net
Valon Behrami te skuadra e njohur e Series A
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 23:01, 11 August 2017
.

Valon Behrami do të rikthehet sërish në ligën elitare italiane, Serie A.

Kështu ka konfirmuar babai futbollistit, Ragip Behrami, i cili ka thënë se mesfushori do të nënshkruajë kontratë dyvjeçare me mundësi të zgjatjes edhe për një.

“Valoni nga sot është lojtar i Udineses. Nesër udhëtojmë për në Udinese, për një kontratë 2 plus 1. Jemi të kënaqur”, ka thënë Behrami për kohënditore.

Futbollisti 32-vjeçar është lojtar i lirë pasi që skuadra angleze nuk po llogaritë në shërbimet e reprezentuesit zviceran.

Kujtojmë se më herët ka luajtur edhe për Hamburgun, Napolin, Fiorentinën, Lazion, West Ham Unitedin, Genoan, Veronan dhe Luganon.

1

Fjalët kyçe: Valon Behrami

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals
  • Play Zombie Big Trouble