Turan largohet nga Barcelona, tifozët befasohen nga klubi i ri – Lajmi.net
Turan largohet nga Barcelona, tifozët befasohen nga klubi i ri
Autori: Lajmi.net Serie ASport 9:01, 13 January 2018
Arda Turan është pranë zyrtarizimit të transferimit në vendlindjen e tij te skuadra e Basaksehir.

Arda Turan është duke kaluar orët e fundit si futbollist i Barcelonës.

Mesfushori është pranë zyrtarizimit të transferimit në vendlindjen e tij te skuadra e Basaksehir, raporton e përditshmja sportive katalane “Sport”.

Turan ka vendosur të largohet nga Camp Nou pasi nuk ka arritur të zë vend në formacionin bazë të trajnerit Ernesto Valverde, përcjell “lajmi.net”.

Së fundmi ai iu ofrua Milanit por klubi nga San Siro hodhi poshtë mundësinë e transferimit të tij.

Turan duket i vendosur të rikthehet në vendlindjen e tij te ekipi i Basaksehir. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO