“Toka do të bëhet një top i zjarrtë” – Lajmi.net
“Toka do të bëhet një top i zjarrtë”
Autori: Lajmi.net Auto & TekFunKurioziteteTeknologji 11:05, 8 November 2017
Një paralajmërimi i tmerrshëm vjen nga fizikanti e kozmologu i famshëm, Stephen Hawking, i cili profetizon një skenar apokaliptik.

Sipas tij toka do të shndërrohet në një top të zjarrtë brenda 600 viteve të ardhshme paralajmëron Hawking.

Fizikanti i njohur beson se rritja e madhe e popullsisë dhe kërkesat në rritje për energji do të çojnë në katastrofë.

Njerëzimi duhet të fillojë të shikojë yjet për të shmangur këtë fat, argumenton ai, me “fqinjën tonë” më të afërt Alpha Centauri, kandidati më i mirë për arratisjen tonë.

Hawking u bëri thirrje investuesve të mëdhenj që të mbështesin projekte që një ditë njerëzimit t’i mundësohet udhëtimi në univers pa pasur pengesa të mëdha, në mënyrë që jeta të mos përfundojë me fundin e tokës.

Fjalët kyçe: Stephen Hawking, Toka, zjarr

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Urban Basketball
  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master Japan