Thaçi takon Vuçiqin, në fokus dialogu mes dy vendeve – Lajmi.net
Thaçi takon Vuçiqin, në fokus dialogu mes dy vendeve
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 18:42, 16 May 2018
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq në praninë e Përfaqësueses së Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme, Federica Mogherini ka shkëmbyer disa fjalë me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Vuçiq i ka thënë Mogherinit se Serbia është gjithmonë e gatshme të vazhdojë dialogun nëse ky dialog nënkupton gatishmërinë për zbatimin e marrëveshjeve, përcjell lajmi.net.

Thaçi para takimit me Mogherinin tha se pjesëmarrja e Kosovës në Samitin e Sofjes është e një rëndësie të veçant pasi vendi ynë është i barabart me të gjitha vendet tjera në këtë Samit.

Liderët e Ballkanit Perëndimor pritet të takohen nesër së bashku me krerët e vendeve më të fuqishme të BE-së./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO