vjedhje – Lajmi.net

Zbulohen edhe 36 milion euro të vjedhura nga qeveria VMRO-BDI

Buxheti i Republikës së Maqedonisë është dëmtuar për 36 milion euro gjatë periudhës kohore 2008-2015, tregojnë hetimet e deritanishme të Prokurorisë Speciale, njofton agjencia e lajmeve INA....

27 March, 2017Lexo më shumë

Gjermani: Vidhet një monedhë në vlerë prej miliona dollarësh

Në muzen Bode, në Berlin është vjedhur një monedh e arit, që peshonte 100 kilogramë dhe që ka vlerën prej miliona dollarësh....

27 March, 2017Lexo më shumë

Arrestohen tre persona në Prishtinë, kryen vjedhje si nëpër filma

Njësiti i hetimeve, që operon në kuadër të rajonit të Prishtinës ka arrestuar tre persona. Të dyshuarit me datën 13 mars 2017, në stacionin policor të Fushë Kosovës, kishin sulmuar fizikisht viktimat (njëri nga viktimat është sulmuar me çekan në kokë), dhe nën kërcënimin e armës nga ta kanë marrë një shumë parash (rreth 6000)....

21 March, 2017Lexo më shumë