Sport – Lajmi.net

Aktuale

Paralajmërimi i Bonuccit për Moratan para përballjes në Ligën e Kampionëve

Leonardo Bonucci i ka dërguar një mesazh ish bashkëlojtarit të tij, Alvaro Morata, para përballjes së Juventusit me Atletico Madridin në Ligën e Kampionëve....

19 February, 2019 Lexo më shumë

Shaqiri me postim special para ndeshjes Liverpool – Bayern Munich

Ndeshja mes Liverpool dhe Bayern Munich do të jetë e veçantë për Xherdan Shaqirin....

19 February, 2019 Lexo më shumë

Real Madrid ia cakton çmimin Gareth Bale

Gareth Bale është një nga emrat më të nxehtë për t’u larguar nga Real Madrid....

19 February, 2019 Lexo më shumë

Qeveria merr vendimin përfundimtar, FFK bëhet me pronë

Qeveria e Kosovës ka marrë sot vendimin përfundimtar për aprovimin e shpronësimit për interes publik të pronave të paluajtshme (ish-shoqërore) të pronarëve dhe zotëruesve të interesit, të cilat preken nga realizimi i projektit “Renovimi dhe ndërtimi i objekteve për nevoja të selisë qendrore të Federatës së Futbollit të Kosovës”, në zonën kadastrale në Prishtinë....

19 February, 2019 Lexo më shumë

Shaqiri zgjedh formacionin e ëndrrave, nuk mungojnë Messi dhe Ronaldo

Xherdan Shaqiri ka zgjedhur më shumë lojtarë të Bayer Munich se sa të Liverpoolit në formacionin e tij të ëndrrave para se këto dy skuadra të përballen mes vete në Ligën e Kampionëve....

19 February, 2019 Lexo më shumë

Barca e frikësuar për të ardhmen: Askush nuk mund ta zëvendësojë Messin

Barcleona ka filluar ta mendojë të ardhmen pa Lionel Messin, edhe pse argjentinasi pritet të vazhdojë edhe një herë kontratën me liderët e  La Ligas....

19 February, 2019 Lexo më shumë

Real Madrid zbulon çmimet marramendëse të biletave për ndeshjen kthyese kundër Barcelonës

Real Madrid ka publikuar çmimoren e biletave për ndeshjen e dytë gjysmëfinale kundër Barcelonës në Kupën e Mbretit, që luhet në ‘Santiago Bernabeu’ të mërkurën e ardhshme, më 27 shkurt....

19 February, 2019 Lexo më shumë

Nëse ndodh kjo gjë, shkarkohet Sarri

Maurizio Sarri rrezikon të shkarkohet nga pozita e trajnerit të Chelsea, nëse humb finalen e së dielës kundër Manchester Cityt në EFL Cup....

19 February, 2019 Lexo më shumë

Ish ylli i Barcës tregon se çfarë do të thotë të jesh i ndershëm në këtë sport

Arda Turan ka marrë vëmendjen e të gjithëve me një gjest që duhet veçuar....

19 February, 2019 Lexo më shumë

Dybala me krahasim të jashtëzakonshëm për Messin dhe Ronaldon

Paulo Dybala ka thënë se ka mësuar shumë nga trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, duke hedhur poshtë pretendimet për ndonjë problem të mundshëm mes tij dhe trajnerit, ndërsa nuk ka hezituar të krahasoi Cristiano Ronaldon me Lionel Messin, duke i cilësuar të dy si të jashtëzakonshëm....

19 February, 2019 Lexo më shumë

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO