Edhe

00

ditë

00

orë

00

minuta

00

sekonda

deri ne EURO 2016

Aktuale

Rummenigge: Ky është fajtori i eliminimit të Bayernit

Zyrtari i lartë i Bayern Munichut, Karl Heinz Rummenigge ka fajësuar gjyqtarin Cuneyt Cakir për eliminimin nga Atletico Madrid në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve....

4 May, 2016Lexo më shumë

Real Madrid – Man City, formacionet (FOTO)

Real Madrid takohet me Manchester Cityn në ndeshjen e kthimit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve....

4 May, 2016Lexo më shumë

Ylli i Milanit kthehet përsëri në skuadër

Roma është në dyshime për blerjen e El Shaarawy nga Milani....

4 May, 2016Lexo më shumë

Adam Johnson sulmohet në dush të burgut, ja pse

Futbollisti i burgosur anglez Adam Johnson është rrahur në dush pas refuzimit për pastrimin e një vrime që ishte mbyllur nga një grumbull flokësh....

4 May, 2016Lexo më shumë

Serbia kërcënon me padi, kjo është përgjigja e UEFA-së

UEFA i ka kthyer menjëherë përgjigje Serbisë, pasi Federata Serbe e Futbollit po planifikon ta padisë në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv (CAS), pasi konsideron se UEFA e ka shkelur statutin, me pranimin e Kosovës në gjirin e saj, raporton Zëri....

3 May, 2016Lexo më shumë

Vidal: Ishim më të mirë, Atletico i shfrytëzoi rastet

Arturo Vidal mendon se Bayern Munichu ishte skuadër më e mirë se Atletico Madridi në të dy ndeshjet, por spanjollët i shfrytëzuan rastet që i patën, andaj edhe janë në finale....

3 May, 2016Lexo më shumë

Lewandowski “godet” Atleticon pas ndeshjes

Robert Lewandowski ka thënë se Atletico Madrid nuk e meritoi kualifikimin në finale të Ligës së Kampionëve....

3 May, 2016Lexo më shumë

Griezmann flet pas kualifikimit në finale

Antoine Griezmann është shprehur i lumtur që Atletico Madrid u kualifikua në finale të Ligës së Kampionëve....

3 May, 2016Lexo më shumë

Gjysmëfinalja e tretë radhazi e humbur nga Guardiola me Bayernin

Pep Guardiola asesi nuk ia doli të kualifikohej në finale me Bayern Munichun....

3 May, 2016Lexo më shumë

Atletico është finalisti i parë në Ligën e Kampionëve (VIDEO)

Atletico Madrid ka pësuar humbje 2:1 nga Bayern Munichu në ndeshjen e kthimit, por është kualifikuar tutje falë golit si mysafir. Ndeshja e parë kishte përfunduar me rezultat 1:0 në të mirë të madrilienëve....

3 May, 2016Lexo më shumë

Kosovën e uron edhe Xhaka (FOTO)

Taulant Xhaka është futbollisti i radhës që e ka uruar Kosovën për pranimin në UEFA....

3 May, 2016Lexo më shumë

Shënon Bayerni, dramë në Allianz Arena (VIDEO)

Bayern Munichu është në epërsi 2:1 ndaj Atletico Madridit, me golin e shënuar nga Lewandowski. Bavarezëve u nevojitet edhe një gol për tu kualifikuar....

3 May, 2016Lexo më shumë

Barazon Atletico (VIDEO)

Atletico Madrid e ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Bayern Munichut. Griezmann ishte realizatori i golit në minutën e 54-të. ...

3 May, 2016Lexo më shumë

Kacafyten Ribery dhe Simeone (VIDEO)

Franck Ribery është përfshirë në një konfrontim me trajnerin e Atletico Madridit Diego Simeone. Madje, francezi në një moment edhe e kap me duar argjentinasin. ...

3 May, 2016Lexo më shumë

Petkoviç e bëri Zvicrën kundër Kosovës, frikësohet se i ikin yjet si Behrami, Xhaka e Shaqiri

Zvicra u tregua një kundërshtar i Kosovës në UEFA, edhe pse si shtet është një mik i madh i Kosovës....

3 May, 2016Lexo më shumë

Atletico mirë që shpëtoi me një gol, statistika të “çmendura” të Bayernit (FOTO)

Bayern Munich e ka dominuar totalisht Atletico Madridin në 45 minutat e para të ndeshjes kthyese, në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve....

3 May, 2016Lexo më shumë

Penallti për Bayernin, e pabesueshme çfarë bëri Muller (VIDEO)

Thomas Muller ka dështuar nga pika e bardhë ndaj Atletico Madridit, në minutën e 34-të të ndeshjes. Rezultati mbetet 1:0 për skuadrën gjermane....

3 May, 2016Lexo më shumë

Alonso shënon supergol ndaj Atleticos (VIDEO)

Xabi Alonso ka shënuar nga gjuajtja e lirë për epërsinë 1:0 të Bayern Munichut ndaj Atletico Madridit, në minutën e 31-të...

3 May, 2016Lexo më shumë

Sigal Prishtina i bashkohet Pejës në finale

Sigal Prishtina është finalisti i dytë në Superligën e Kosovës në basketboll....

3 May, 2016Lexo më shumë

Murtaza Ahmadi kërcënohet nga mafia, ikën nga Afganistani

Murtaza Ahmadi i njohur për fotografitë me fanellën e Leo Messit prej qeseve plastike, është larguar për në Pakistan, pas kërcënimeve nga mafia....

3 May, 2016Lexo më shumë

Aubameyang: Kjo skuadër e fiton Ligën e Kampionëve

Pierre - Emerick Aubameyang beson se Atletico Madrid do ta fitojë Ligën e Kampionëve....

3 May, 2016Lexo më shumë

Televizioni rus publikon festën e gazetarëve kosovarë (VIDEO)

Televizioni rus, RT News, e ka publikuar festën e gazetarëve kosovarë, pas pranimit të Kosovës në UEFA....

3 May, 2016Lexo më shumë

De Biasi: Do të ishte nder ta drejtojë këtë kombëtare të madhe

Gianni De Biasi e ka pranuar se drejtimi i kombëtares së Italisë do të ishte një nder për të....

3 May, 2016Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Atletico Madrid

Bayern Munich dhe Atletico Madrid e zhvillojnë ndeshjen e kthimit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Përballja e parë në Vicente Calderon kishte përfunduar me rezultat 1:0 në të mirë të ekipit madrilien....

3 May, 2016Lexo më shumë

Vokrri tregon kur do të anëtarësohemi në FIFA (VIDEO)

Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri e ka cilësuar si moment historik pranimin e Kosovës në Federatën Evropiane të Futbollit – UEFA, ndërsa ka njoftuar se anëtarësimi në FIFA do të bëhet më 12 ose 13 maj....

3 May, 2016Lexo më shumë

Spahiu kundër anëtarësimit të Kosovës në UEFA

Lideri i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, nuk e ka pritur mirë anëtarësimin e Kosovës në UEFA....

3 May, 2016Lexo më shumë

Kosovën e uron edhe Unikkatili (FOTO)

Reperi Unikkatil e ka uruar Kosovën për pranimin në UEFA....

3 May, 2016Lexo më shumë

Kosova në UEFA, tash standardet për gara

Pranimi i Federatës së Futbollit të Kosovës si anëtare e barabartë në Federatën Evropiane të Futbollit (UEFA), është lajmi i jashtëzakonshëm dhe i shumëpritur nga të gjithë sportistët dhe drejtuesit e sportit në Kosovë, e veçanërisht nga futbollistët dhe dashamirët e futbollit, vlerësojnë përfaqësuesit institucioneve sportive dhe ekspertët e sportit të futbollit në vend. ...

3 May, 2016Lexo më shumë

ZYRTARE: Zidane publikon listën, Reali pa dy yje ndaj Man Cityt (FOTO)

Zinedine Zidane e ka publikuar listën e të ftuarve për ndeshjen gjysmëfinale ndaj Manchester Cityt....

3 May, 2016Lexo më shumë

Pas kundërshtimit të Zvicrës për pranimin e Kosovës, vjen reagimi i Behramit

Pranimit të Kosovës në UEFA, i është gëzuar edhe futbollisti kosovar që luan për Zvicrën, Valon Behrami....

3 May, 2016Lexo më shumë

Në vend të Kosovës, Januzaj uron dikë tjetër (FOTO)

Adnan Januzaj nuk ka reaguar akoma lidhur me anëtarësimin e Kosovës në UEFA....

3 May, 2016Lexo më shumë

Uron edhe Mustafi, heshtje nga Januzaj (FOTO)

Shkodran Mustafi është ylli i radhës që e ka uruar Kosovën për pranim në UEFA. ...

3 May, 2016Lexo më shumë

Leicesteri kampion, ky njeri duhet të zhvishet (FOTO)

Gary Lineker kishte premtuar se do ta drejtonte emisionin e parë të Match of The Day për sezonin e ardhshëm vetëm në të brendshme, nëse Leicesteri e fiton titullin....

3 May, 2016Lexo më shumë

Goal: Ky do të jetë super formacioni i Kosovës (FOTO)

Goal.com në versionin italisht ka paraparë se si mund të duket formacioni i Përfaqësueses së Kosovës në të ardhmen....

3 May, 2016Lexo më shumë

Ditë e shqiptarëve, Berisha shënon në Ligën e Kampionëve (VIDEO)

Besart Berisha nuk di të ndalet me Melburnin e tij, duke shënuar edhe në fitore 2-1 ndaj Gamba Osakës në Ligën e Kampioneve të Azisë....

3 May, 2016Lexo më shumë

Ja çfarë thonë Plisat për pranimin e Kosovës në UEFA

Grupi i tifozerisë Plisat nga Prishtina, tradicionalisht kanë përkrahur kombëtaren e Shqipërisë dhe kanë refuzuar ta përkrahin kombëtaren e Kosovës....

3 May, 2016Lexo më shumë

Ylli i Liverpoolit i gëzohet pranimit të Kosovës në UEFA (FOTO)

Mesfushori me prejardhje turke, Emre Can, i cili luan te skuadra e madhe angleze Liverpool, ka pëlqyer lajmin se Kosova, është pranuar në UEFA njofton Zëri....

3 May, 2016Lexo më shumë

Kosova në UEFA, Shaqiri me urim emocional (FOTO)

Edhe Xherdan Shaqiri e ka uruar Kosovën pas pranimit në UEFA....

3 May, 2016Lexo më shumë

Gashi na uron nga Amerika e largët (FOTO)

Edhe sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Shkëlzen Gashi, e ka uruar Kosovën pas pranimit në UEFA....

3 May, 2016Lexo më shumë

Kosova në UEFA, ja çfarë shkruan BBC (FOTO)

Në mesin e shumë medieve të njohura botërore, edhe BBC ka shkruar për pranimin e Kosovës në UEFA....

3 May, 2016Lexo më shumë

Mediat serbe: Kush do të luaj për Kosovën?

Pranimi i Kosovës në UEFA është sot ndër lajmet kryesore edhe në Serbi. Ata përveçse janë të zhgënjyer me pranimin e Kosovës, kanë filluar t’i frikohen edhe fuqisë së Kosovës në futboll. ...

3 May, 2016Lexo më shumë

Gjashtë skenare për Kombëtaren e Kosovës

Gazeta Blick e Zürichut mbi anëtarësimin e Kosovës në UEFA: Kosova mund marrë pjesë në kualifkime për Botërorin, por gjasat që Shaqiri dhe Xhaka të lënë Zvicrën janë të vogla....

3 May, 2016Lexo më shumë

Qurkoviq: Nuk ia dolëm ndaj më të fortëve

Zëvendës-presidenti i Federatës së Futbollit të Serbisë, Ivan Qurkoviq, ka thënë se Serbia me vite e ka luftuar me sukses anëtarësimin e Kosovës në UEFA, por tani nuk ka mundur të luftojë ndaj "vendimeve politike"....

3 May, 2016Lexo më shumë

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

 • Play Berry Rush
 • Play Supercar Showdown
 • Play Bubble Trouble
 • Play Turbo Racing 3
 • Play Pro Kicker Frenzy
 • Play 8 Ball Pool
 • Play Bike Rivals
 • Play Urban Basketball
 • Play Urban Basketball
 • Play Zombie Big Trouble
 • Play Rock Wheels
 • Play World Soccer Champion