S’keni hapëse vere? Nuk ka problem, ja si ta hapni shishen me çelësat e shtëpisë – Lajmi.net
S’keni hapëse vere? Nuk ka problem, ja si ta hapni shishen me çelësat e shtëpisë
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 19:01, 17 February 2017
Zakonisht, pas një dite të gjatë dhe të vështirë në punë, preferohet që të relaksoheni me një gotë verë. Por, ky relaksim ndodhë vetëm nëse e mbani mend ku e keni lënë nxjerrësen e tapave.

Në raste të tilla krejt çfarë mund të bëni është të shtriheni dhe të flini, pasi që ajo verë e shijshme do të mbetet e ngujuar në shishe. Kjo, normalisht, vetëm nëse nuk dini ta hapni një shishe vere me përdorimin e objekteve më të thjeshta të shtëpisë… si p.sh. me çelës.

Crazy Russian Hacker në pak hapa të thjesht tregon se si ta hapni një shishe verë brenda pak sekondave vetëm me çelësin e shtëpisë.

Për fillim, merrni çelësin dhe futeni në tapë në një kënd 45 shkallësh, si në fotografinë e mëposhtme:

Pastaj, ngrijeni lart çelësin duke e rrotulluar atë. Tapa duhet të fillojë të nxirret, transmeton Telegrafi.

Kjo është videoja e plotë e Crazy Russian Hacker që tregon hollësisht se si funksionon kjo procedurë.

1_1487346936-5595352 2_1487346952-3483721

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO