Si punon makina elektrike (Video) – Lajmi.net
Si punon makina elektrike (Video)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 13:11, 11 March 2018
Makinat elektrike po bëjnë bujë të madhe në botën e automobilizmit.

 

Këto makina pa zhurmë, pa ndotje dhe me performanca të larta, pritet që të arrijnë numrin e prodhimit deri në 40 milionë deri më 2025.

Video më poshtë zbulon teknologjinë e fshehur prapa modelit Tesla S, i cili së fundmi u bë makina më e shpejtë përshpejtuese ( 0-100 km/orë për 1,9 sekonda ).

Nëpërmjet kësaj video, me ndihmën e animacionit, mund të shohim se si makinat elektrike kanë arrituar performanca superiore, duke analizuar teknologjinë prapa motorit të induksionit, burimit të energjisë së baterisë së litiumit, frenimit rigjenerues dhe mbi të gjitha mekanizmit të automjetit.

Fjalët kyçe: funksionim, makina elektrike

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball