Shoqëria e pazakontë mes qenit dhe rosës befasoi të gjithë – Lajmi.net
Shoqëria e pazakontë mes qenit dhe rosës befasoi të gjithë
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 10:28, 14 November 2017
Lidhjet ndërmjet specieve të ndryshme të kafshëve nuk janë vetëm për luftë ose për mbijetesë.

 

Nganjëherë kafshët ndërtojnë shoqëritë më të pazakonshme dhe kjo storie është prova perfekte që tregon se gjithçka mund të shkojë mirë, shkruan Giggag, transmeton lajmi.net

Qeni i quajtur Maks ka qenë pesë vjeçar kur është adoptuar nga Patriku dhe Kirsten Riley në Minnesotë.

Ai shpejt u bë shok me Sashën, një qen tjetër që ishte në familje në atë kohë. Por Sasha shpejt ngordhi dhe vetmia rrëmbeu Maksin.

Megjithatë, vetmia e tij u harrua me anë të një rose.

Ata asnjëherë nuk e lanë njëri tjetrin, tregojnë pronarët e kafshëve. /Lajmi.net/

“Max would sit next to his pen all the time, and they just kind of bonded that way”The internet immediately fell in love with their strong bondWhen Patrick and Kirsten adopted Quackers, Max immediately took a liking to himA void that was soon filled by a duckHowever, Sasha’s time ran out and she passed away, opening a void of loneliness in Max’s heartHe quickly became friends with Sasha, another Husky they had at the timeMax was 5 years old when Patrick and Kirsten Riley of Strout, Minnesota adopted himMax the dog and Quackers the duck are perfect proof that fur and feathers can form the best friendship

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO