Senati i SHBA merret me rreziqet e kripto-monedhave – Lajmi.net
Senati i SHBA merret me rreziqet e kripto-monedhave
Autori: Lajmi.net Auto & TekBotaTeknologji 12:48, 11 January 2018
Komiteti Bankar do të merret me Bitcoin dhe monedha të tjera dixhitale në shkurt.

Sipas personave të brendshëm, Senati i SHBA-së dëshiron të merret me rreziqet e kripto-monedhave si Bitcoin muajin e ardhshëm. Komiteti Bankar i Bordit synon të dëgjojë rregullatorët e lartë, tha një person i njohur me këto plane, tha të mërkurën, transmeton lajmi.net.

Anketa e kryetarëve të Komisionit të Letrave me Vlerë (SEC) dhe Supervizionit të Derivateve (CFTC), Jay Clayton dhe Christopher Giancarlo ishte caktuar për fillim të shkurtit.

Kulmi i kripto-valutave – i udhëhequr nga Bitcoin – ka ushqyer shqetësimet rreth një flluske dhe po i bën thirrje gjithnjë e më shumë politikanëve dhe rregullatorëve në skenë. Bitcoin u rrit në një rekord prej $ 19,000 në dhjetor. Si rezultat, por pastaj ranë më shumë se 28 për qind përsëri. Tregtia është deri tani plotësisht e parregulluar. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO