Samsung dënohet në luftën për patenta me Apple, detyrohet të paguaj 120 milion dollarë – Lajmi.net
Samsung dënohet në luftën për patenta me Apple, detyrohet të paguaj 120 milion dollarë
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 14:45, 7 November 2017
Pas viteve të tëra nëpër procese gjyqësore, më në fund Apple triumfoi ndaj Samsung.

Ky proces gjyqësor i dha të drejt Apple ndaj Samsung ku këtë të fundit e kishin paditur për shkelje patentash, transmeton Express. Ishte opsioni për të hapur telefonin ‘slide to unlock’ ai për të cilin u dënua Samsung.

Ky nuk është gjykimi i fundit, Apple dhe Samsung vazhdojnë beteja tjera më të mëdha gjyqësore për shkelje patentash.

Fjalët kyçe: Apple, Samsung

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Rock Wheels
  • Play Supercar Showdown