Rezultatet do të publikohen të enjten – Lajmi.net
Rezultatet do të publikohen të enjten
Autori: Lajmi.net Lajme 9:18, 21 June 2014
Valdete Daka
Valdete Daka

Valdete Daka se rezultatet e zgjedhjeve të 8 qershorit, do të publikohen në ditën e enjte. 

Kryetarja e KQZ-se, Valdete Daka ka paralajmëruar se rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 8 qershorit mund të publikohen javën që vjen, të enjten. Ajo ka thënë se nuk ka asnjë vonesë në procesin e numërimit dhe të rinumërimit të votave.

Sipas saj, KQZ-ja dhe QNR-ja janë duke e kryer punën në mënyrë profesionale, efikase dhe transparente. Daka ka kërkuar nga përfaqësuesit e të gjitha partive politike, analistët dhe të tjerët, që po merren më punët e KQZ-së, ta lenë te qetë institucion ta bëjë punën ashtu si duhet.

\”Këto ditë do të vazhdojë rinumërimi i 439 kutive dhe parashihet që për çdo ditë të rinumërohen nga 80 kuti. Duke u nisur nga kjo përllogaritje, mund të presim që të enjten të dalim më rezultate përfundimtare për zgjedhjet e tetë qershorit”, ka thënë Daka për gazetën “Epoka e Re”.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Rock Wheels
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Zombie Big Trouble