Range Rover pritet të lansojë modelin “Evoque” (Foto) – Lajmi.net
Range Rover pritet të lansojë modelin “Evoque” (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 15:41, 24 August 2017
Prodhuesi britanik Range Rover, gjatë tërë kohës është duke bërë përpjekje që ta zgjerojë familjen Evoque.

Gjenerata e re që do të dalë nga kjo linjë e prodhimit pas dy vitesh, do të ketë shumë ndryshime dhe nuk do të ngjajë aq shumë me paraardhëset.

Mësohet se ky SUV do të jetë i bazuar në modelin Velar, që është më i vogël, por i aftë të lëvizë nëpër të gjitha terrenet.

Deri më tani, vetëm reporterët e kanë parë teksa testohej në një rrugë të hapur, ndërsa besohet se mund të ketë rreth 300 kuajfuqi. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: evoque, Range Rover

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bow Master
  • Play Berry Rush