Prodhuesit e pajisjes Android të angazhuar për përditësime të sigurisë – Lajmi.net
Prodhuesit e pajisjes Android të angazhuar për përditësime të sigurisë
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 20:15, 12 May 2018
Me një marrëveshje të re Google dëshiron të detyrojë prodhuesit e pajisjeve Android të kujdesen më shumë në përditësimet e sigurisë.

Sipas një studimi të paraqitur një muaj më parë, kompania gjermane e sigurisë kibernetike  Research Labs , ka në ofrimin e përditësimit të sigurisë për Android.

Njoftimi vjen nga kreu i departamentit të sigurisë në Android Google. “Kjo masë do të çojë në një rritje masive të numrit të pajisjeve dhe përdoruesve që marrin mjete të sigurisë në baza të rregullta”.

Detajet e sakta të klauzolës së re të kontratës midis Google dhe OEM nuk janë ende të njohura. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO