Porsche i thotë lamtumirë motorëve me naftë – Lajmi.net
Porsche i thotë lamtumirë motorëve me naftë
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 23:00, 20 February 2018
Porsche ka ndaluar prodhimin e të gjitha modeleve të saja që përdorin naftë, edhe pse ka pasur rritje të konsumatorëve të veturave të tilla, pasi ka shprehur interesim të madh në teknologjinë hibride dhe atë kompletë elektrike.

Versionet me naftë të Panamera e Macan SUV tani janë hequr nga linjat e prodhimit, e Porsche ka treguar se Macan S i fundit me naftë është prodhuar gjatë javës së kaluar

Porsche ka thënë se nuk do të prodhojë asnjë Cayenne të modelit të ri me naftë.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Turbo Racing 3
  • Play iStunt 2
  • Play Rock Wheels