Polonia – Portugalia, rezultat befasues në fund – Lajmi.net
Polonia – Portugalia, rezultat befasues në fund
Autori: Lajmi.net Liga e KombeveSport 22:40, 11 October 2018
Portugalia e ka mposhtur me shumë vështirësi Poloninë.

Portugalia ka shënuar fitore të mundimshme ndaj Polonisë me rezultat 2:3 në Ligën e Kombeve.

Polakët kaluan të parët në epërsi me anë të Piatek në minutën e 18’., por që portugezët e barazuan rezultatin me anë të Andre Silvas (31’).

Portugalia arriti që ta përmbysë rezultatin, ku Glik shënoi atu-gol (43’).

Portugezët e shënuan golin e tretë me anë të Bernardo Silvas në minutën e 52’, ndërsa Polonia e ngushtoi epërsinë e tyre me anë të Blaszczykowski (77’).

Portugalia është lidere në Grupin A me gjashtë pikë, e ndjekur nga Polonia dhe Italia me nga një pikë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO